Kontakt

Chcesz dodać nowy przepis

Przeczytaj warunki dotyczące umieszczenia nowego przepisu*

Prześlij plik
  Przejdź do kolejnego kroku dodawania produktu
  powrót do poprzedniej strony

  Przepis pasta Regulamin

  Ogólne warunki umieszczania przepisów

  Najwyższym priorytetem firmy Amylon jest profesjonalizm. Dużą wagę przykładamy do ochrony danych osobowych i zadowolenia klientów. Dbamy o to, by osoby odwiedzające naszą stronę czuły się tu dobrze.

  1. Administratorem strony www.amylon.cz jest firma Amylon a.s., z siedzibą Švermova 117, 580 36 Havlíčkův Brod, Republika Czeska, spółka zapisana w rejestrze handlowym prowadzonym przez Sąd Wojewódzki (Krajský soud) w Hradcu Králové, dział B, pozycja 1012.
  2. Użytkownik strony jest zobowiązany do tego, by podczas rejestracji w polach obowiązkowych podawać prawdziwe dane.
  3. Poprzez wypełnienie wymaganych informacji zgadzają się Państwo na publikację Waszych przepisów i zdjęć na stronie www.amylon.cz oraz otrzymywanie wiadomości od firmy Amylon a.s.
  4. Administrator tej strony zastrzega sobie prawo do niepublikowania wysłanego przepisu, jeśli osoba, który go dostarczyła, podała nieodpowiednie lub nieprawdziwe dane. Amylon a.s. może też przed publikacją zmodyfikować dodany przepis lub fotografię.
  5. Administrator stron nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne naruszenie obowiązujących w Republice Czeskiej praw autorskich przez użytkownika umieszczającego przepis.
  6. Żadne dane wprowadzone przez użytkownika nie mogą naruszać praw obowiązujących w Republice Czeskiej, dodawane materiały nie mogą również zawierać wulgarnych wyrazów, reklamy (o ile nie służy ona promocji administratora) ani też sformułowań propagujących rasizm czy pornografię.

  Administrator może wykorzystać pełną treść swej strony, łącznie z przepisami i fotografiami, do promocji portalu, a także do sporządzenia wersji drukowanej, którą ma prawo dalej rozpowszechniać.

  kopię wstawić przepis
  Znajdź przepis
  WYSZUKAJ
  CZY CHCESZ DODAĆ SWÓJ ULUBIONY PRZEPIS?
  DODAJ NOWY PRZEPIS
  NASZE BIO PRODUKTY
  KUPUJ W SKLEPIE INTERNETOWYM
  Kurczak Kung Pao

  Klasyczne danie chińskie, które każdy powinien spróbować. Danie to cieszy się popularnością zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci, które wprost uwielbiają „chińszczyznę” z frytkami.

  images/amylon/recepty/kure_kungpao1.png images/amylon/recepty/kure_kungpao2.png
  35 min

  Pierś z kurczaka 400 g 
  Białko 2 szt 
  Amylon Fixamyl 3 łyżki 
  Sól 1 szczypta 
  Olej roślinny 5 łyżek 
  Czerwona papryka 1 szt 
  Zielona papryka 1 szt. 
  Orzeszki ziemne 4 łyżki 
  Przyprawa chilli 1 łyżka 
  Białe wino 2 łyżki 
  Sos sojowy 2 łyżki 
  Cebula 1 szt. 
  Cukier 1 łyżka 
  Ocet 1 łyżka

  1. Mięso z kurczaka pokroić w paski – patrz: zdjęcie.
  2. Białka ubić z Fixamylem, delikatnie posolić i wymieszać z mięsem. Odstawić.
  3. Na patelni rozgrzać około pięciu łyżek oleju i stale mieszając podsmażyć mięso.
  4. Podsmażone mięso wyciągnąć i odstawić. Odlać nadmiar oleju (zostawić około 2 łyżek). Następnie ponownie rozgrzać olej, wrzucić z powrotem mięso, dodać pokrojoną w makaronik czerwoną i zieloną paprykę oraz cztery łyżki orzeszków, podsmażyć.
  5. W osobnym naczyniu przygotować zalewę z jednej łyżeczki chilli, dwóch łyżek wina, sosu sojowego, drobno pokrojonej cebuli, łyżeczki cukru, łyżeczki octu i przypraw (Vegeta, lub mieszanka do dań chińskich).
  6. Mięso na patelni podlać zalewą, wymieszać i podsmażyć. Podawać z duszonym ryżem i sałatką warzywną, ewentualnie – z frytkami.

  Recepty & Inspiracje